Duyurular

  Din Kimlik Ve Gelenek Sempozyumu

  Üniversitemizde “2. Ulusal Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu” düzenlenecek.

   

  Sevgili Öğrenciler;

  “Din, Kimlik ve Gelenek” teması ile 29-30 Nisan 2019tarihlerinde üniversitemizde düzenlenecek olan “2. Ulusal Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu”na sizleri davet  etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

   

  Davetimiz ulusal çerçevede ön lisanstan- lisansüstü eğitime kadar sosyal bilimlerin tüm alanlarında öğretim gören öğrenciler için geçerlidir.Sizlerinde katkılarıyla 2.Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumunu tüm Türkiye’yi kapsayacak ulusal bir sempozyum haline getirmek,ülkemizin her yerinden lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılım sağlayabileceği,özgün fikirlerini dile getirilebileceği bir platforma dönüşmesini hedeflemekteyiz.

   

  Siirt Üniversitesi ailesi olarak öğrencilerimizle başlattığımız bu bilim macerasında bizimle yol almak ve birlikte bu heyecanı tecrübe etmek isteyen tüm öğrencilerimizi uygarlıkların kesişim noktası,üç dilli kardeş şehrimize ve üniversitemize bekliyoruz.

   

  İlahiyat Fakültemiz bünyesinde düzenlenecek olan “Din Kimlik ve Gelenek” temalı sempozyumun, alt başlıkları ise şu şekilde:

   

  -Kimliğinİnşası ve Korunmasında Din ve GeleneğinRolü

  -Dinin Toplumsal İşlevi

  -Gelenek Ve Modernizm Kıskacında Din

  -PostmodernDönemde Kimlik Sorunsalı

  -İslami Gelenekte Toplumsal Cinsiyet Rolleri

  -Kitle İletişimÇağındaDeğişen Gelenek ve Kimlik Algıları

  -Değerlerin Korunmasında Din ve Geleneğin Yeri

  -Gelenek ve Gelenekselcilik

  -İslam Medeniyetinin Kültürel Kodları

  -PopülerKültür